Zápis do 1. třídy

2023/2024

Milí rodiče a zákonní zástupci budoucích prvňáčků, zde vám přinášíme informace k letošnímu zápisu do prvních tříd pro školní rok 2024/2025:

Zápis do 1. třídy bude probíhat ve čtvrtek 18. dubna 2024 od 14 do 17 hodin.

Pro školní rok 2024/2025 zapisujeme tyto děti:

• 6 let k 31. 8. 2024 (tzn. dítě narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8 2018),
• děti s odkladem povinné školní docházky z loňského roku,
• přednostně přijímáme děti trvale pobytem ve spádové oblasti ZŠ Libotenice (Libotenice, Oleško, Hrobce, Rohatce, Židovice) - kapacita budoucí první třídy je 25 žáků.

S sebou si k zápisu zákonný zástupce přinese tyto dokumenty:

• Žádost o přijetí*,
• platný doklad o svém trvalém pobytu (občanský průkaz, pas),
• rodný list dítěte (kopii),
• v případě odkladu povinné školní docházky navíc dále zákonný zástupce přinese vyplněnou Žádost o přijetí, vyplněnou Žádost o odklad, kopii doporučení poradenského zařízení odkladu školní docházky (PPP, SPC), kopii doporučení lékaře či klinického psychologa k odkladu školní docházky

*Žádost o přijetí – elektronická přihláška k zápisu
První část zápisu proběhne elektronicky, jde o přihlášku k zápisu, která bude zpřístupněna 28. března 2024 na tomto odkazu: Odkaz zde.

Po úspěšném přihlášení, obdržíte zprávu na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce. Součástí této zprávy bude Vaše registrační číslo, pod kterým budete po celý průběh zápisu evidováni a díky němuž následně zjistíte výsledky zápisu.
Dále je ve zprávě odkaz na žádost o přijetí i odkaz na žádost o odklad povinné školní docházky. Postupujte podle pokynů v e-mailu.
Žádost o přijetí je třeba vytisknout, podepsat oběma zákonnými zástupci a přinést k zápisu.

Budete-li mít potíže s vyplněním elektronických formulářů, můžeme tak učinit na místě. Počítejte však s tím, že se doba zápisu protáhne a je v takovém případě nutná přítomnost obou zákonných zástupců.

O přijetí či nepřijetí Vašeho dítěte se dozvíte z rozhodnutí ředitelky školy do 30 dní po ukončení zápisu.
Toto rozhodnutí bude zveřejněno na webových stránkách a na úřední desce školy.
Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte, zavolejte nebo nám napište na emailovou adresu:

tel: 416 848 060, email: rs.libotenice@gmail.com

Těšíme se na vás!

ZŠ a MŠ Libotenice

Základní škola a Mateřská škola Libotenice, příspěvková organizace Libotenice 58 412 01 Litoměřice

Libotenice 58
412 01 Litoměřice